Sezon ligowy czas zacząć!

Po dwóch miesiącach posuchy przyszedł czas na I ligę juniorów starszych! Sezon 2015/16 zainauguruje mecz w którym zmierzą się Victoria Koszyce Małe i GOSiR-Novi Rzezawianka Rzezawa.

Nasi juniorzy w zeszłym sezonie zajęli zadowalające jak na beniaminka 7. miejsce. Teraz ma być jeszcze lepiej i nikt tego nie ukrywa.
- Mamy nadzieję na jeszcze lepszy wynik niż w ubiegłym sezonie. Z kadry ubyło tylko dwóch zawodników z rocznika 96'. Będziemy dawać z siebie wszystko - mówi obrońca Adrian Boruch.
Czy podopieczni Jerzego Gromadzkiego przedłużą passę zwycięstw? Pięć ostatnich ligowych zmagań kończyli zwycięstwem. W ostatnim z nich podejmowali właśnie Rzezawiankę. Wygrali 2:0 po bramkach Dawida Łątki i Patryka Kwieka.
- Niedawno wygraliśmy z drużyną z Rzezawy 2:0, ale to już przechodzi w zapomnienie. Teraz skupiamy się na meczu w środę, musimy podejść do tego spotkania skupieni i z szacunkiem do rywala, bo jest to bardzo dobry zespół. Ale jeżeli zagramy skoncentrowani to o wynik możemy być spokojni - wypowiedział się pomocnik Kamil Rybak.
GOSiR-Novi Rzezawianka Rzezawa w ubiegłym sezonie również zaczynała jako beniaminek I ligi. Okazała się czarnym koniem rozgrywek i uplasowała się na wysokim 4. miejscu. W rundzie jesiennej GOSiR wygrał z Victorią 1:0 na własnym boisku.
Zespół z Rzezawy opiera się głównie na zawodnikach z rocznika 97' i 98'. Z kadry ubyło dwóch kluczowych zawodników. Dariusz Sekman, który w sezonie 2014/15 strzelił 12 bramek (rocznik 96') oraz Piotr Kita - był najlepszym strzelcem juniorskiej drużyny Rzezawianki (16 goli), występował też w seniorach (6 bramek). To zaowocowało transferem do drugiej drużyny Okocimskiego Brzesko.
Z juniorów starszych Victorii odeszło dwóch zawodników. Jacek Mokwa i Mateusz Radliński będą teraz występować tylko w lidze okręgowej, ponieważ ze względu na wiek nie mogą już zagrać w juniorach.
Kto będzie faworytem meczu Victoria - GOSiR? Ciężko wskazać na którąkolwiek z drużyn. Możemy jedynie zapewnić, że będzie to ciekawe widowisko. Już teraz zapraszamy na mecz!

Wydarzenie na Facebooku.